Aktualności

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA DZIAŁALNOŚĆ GROMADY!
NR KRS: 0000291419
CEL SZCZEGÓŁOWY: HUFIEC JAKTORÓW - 8 GZ "BAJKOWA KRAINA"

Następna zbiórka
: 07.04.2018 r.
Miejsce: szkoła Podstawowa w Międzyborowie

piątek, 30 marca 2012

Zbiórka 24. Afrykańskie maski

Kolejna nasza podróż po Afryce dotyczyła afrykańskich masek.

Ale zanim zajęliśmy się maskami - mieliśmy oczywiście czas na kilka zabaw. Jedna z nich to zmieniona na potrzeby sprawności gra "gąski, gąski do domu" - zuchy uciekały nie przed wilkiem, ale przed wężem, który stawał się coraz dłuższy, gdy kogoś złapie. Druga zabawa - pochodząca z Tunezji - to "nieustraszony jeździec".

Po zabaw przyszedł czas na maski - przez chwilę posłuchaliśmy, co druhna ma na ich temat do powiedzenia i zabraliśmy się do pracy - każdy dostał kartkę z narysowaną połową maski, drugą połowę musieliśmy namalować sami. Było w sumie osiem wzorów masek, więc każdą maskę dostało około trzech osób. Gdy skończyliśmy pracę - wysłuchaliśmy po kolei opisów masek - kto uważał, że dany opis dotyczy jego maski - wstawał. Dowiedzieliśmy się z jakiego afrykańskiego kraju maski pochodzą oraz jakie są ich nazwy. Kto zgadł, że opis dotyczy jego maski - mógł na mapie Afryki wskazać kraj, z którego maska pochodzi.

W Kręgu Rady podjęliśmy wspólnie decyzję, że nie będziemy już wybierać Zucha Zbiórki. Ale oczywiście nie rezygnujemy z Zucha Miesiąca oraz Roku, o te tytuły ciągle będziemy walczyć :] Już za tydzień dowiemy się, kto został Zuchem Marca!

Przykłady kilku masek oraz ich nazwy i pochodzenie:

Nazwa maski: Bamileke
Pochodzenie: Kamerun

Nazwa maski: Dan
Pochodzenie: Liberia
Nazwa maski: Fang
Pochodzenie: Gwinea Równikowa,
Gabon, Kamerun
Nazwa maski: Joruba
Pochodzenie: Nigeria

Nazwa maski: Czokwe
Pochodzenie: Republika Konga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz