Aktualności

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA DZIAŁALNOŚĆ GROMADY!
NR KRS: 0000291419
CEL SZCZEGÓŁOWY: HUFIEC JAKTORÓW - 8 GZ "BAJKOWA KRAINA"

Następna zbiórka
: 07.04.2018 r.
Miejsce: szkoła Podstawowa w Międzyborowie

poniedziałek, 12 marca 2012

Zbiórka 21. Afryka... A gdzie to w ogóle jest?

W trakcie zbiórki rozpoczęliśmy podróż po Afryce. Zaczęliśmy od przygody z mapą - przede wszystkim dowiedzieliśmy się, gdzie na mapie świata możemy znaleźć Afrykę, jak wygląda cały kontynent, gdzie względem Afryki leży Polska, gdzie znajduje się największa pustynia czy największa wyspa Afryki. Poznaliśmy różnicę pomiędzy sawanną, pustynią i dżunglą oraz dowiedzieliśmy się, jakie żyją tam zwierzęta.

Oczywiście nie zabrakło zabaw - zagraliśmy w grę "ogon węża" oraz "zgadnij, jakim afrykańskim zwierzęciem jestem" - kilka osób miała przyczepioną do czoła karteczkę z nazwą zwierzęcia i zadając pytania, na które można odpowiedzieć "tak" albo "nie" musiały zgadnąć, jakim są zwierzęciem.

Kilka osób wypełniło zadanie międzyzbiórkowe i przygotowało ciekawostki o Afryce (za co dostały oczywiście dodatkowe punkty w rankingu Zucha Miesiąca) - dowiedzieliśmy się m. in. jaki w Afryce panuje klimat, jak wygląda życie miejscowej ludności, jakie jest najszybsze zwierzę na świecie, jakie ma najdłuższą szyję, jaka jest największa pustynia, co to jest safari i wiele, wiele innych.

A na następnej zbiórce możemy zdobyć dodatkowe punkty opowiadając ciekawostki na temat afrykańskiej ludności, jej zwyczajów, wyglądu, sposobie życia itp.

Zuchem Zbiórki została Wiktoria Sielska, Wiktoria oraz Hania i Wiktor zdobyli sprawność indywidualną "Bajarz". Na zbiórce gościliśmy trzech nowych kolegów pragnących zostać zuchami - Patryka, Damiana oraz Maćka - witamy Was w naszej Bajkowej Krainie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz