Aktualności

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA DZIAŁALNOŚĆ GROMADY!
NR KRS: 0000291419
CEL SZCZEGÓŁOWY: HUFIEC JAKTORÓW - 8 GZ "BAJKOWA KRAINA"

Następna zbiórka
: 07.04.2018 r.
Miejsce: szkoła Podstawowa w Międzyborowie

Sprawności indywidualne


Podczas zbiórek każdy zuch może (a nawet powinien!) zdobywać sprawności indywidualne, czyli takie, które rozwijają jego własne pasje, zainteresowania. Ale nie tylko - zdobywanie takich sprawności powinno pomóc dziecku w pracy nad sobą, pokonywaniu słabości, pracy nad tym, co sprawia zuchowi problemy.

Dlatego zachęcamy zuchy do zdobywania sprawności indywidualnych!

Jak się do tego zabrać?
Zuch powinien sam zdecydować, jaką sprawność chce zdobywać (ale oczywiście może to zrobić z pomocą rodzica!).

Można to zrobić na dwa sposoby:

  • wybrać jedną ze sprawności, które proponujemy w trakcie zbiórek - z reguły nawiązują one do aktualnie zdobywanej przez gromadę sprawności zespołowej lub tematu, którego dotyczą zbiórki,
  • na podstawie własnych przemyśleń i zainteresowań samodzielnie wybrać jedną z wielu sprawności - ich programy znajdują się pod tym linkiem oraz w książce, która udostępniana jest zuchom zawsze przed i po zbiórce.

Gdy zuch już zdecyduje, jaką chce zdobyć sprawność, należy:
  • zgłosić to druhnie po zbiórce,
  • wymyślić i zapisać na karteczce dwa zadania (zgodne z programem sprawności) wymyślone przez zucha - takie, które dziecko chciałoby wykonać,
  • jeśli zuch nie ma pomysłu na zadania - po zbiórce może skonsultować je z którąś z druhen - razem coś na pewno wymyślimy!
Maksymalnie na następnej zbiórce po zgłoszeniu chęci zdobywania sprawności zuch otrzyma Kartę Sprawności, która będzie zawierać kilka zadań, w tym dwa, które zuch sam wymyślił. 
By zdobyć sprawność zuch musi wykonać wszystkie zadania znajdujące się w Karcie Sprawności.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz