Aktualności

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA DZIAŁALNOŚĆ GROMADY!
NR KRS: 0000291419
CEL SZCZEGÓŁOWY: HUFIEC JAKTORÓW - 8 GZ "BAJKOWA KRAINA"

Następna zbiórka
: 07.04.2018 r.
Miejsce: szkoła Podstawowa w Międzyborowie

poniedziałek, 5 marca 2012

Zbiórka 20. Pierwsze spotkanie z Afryką

Podczas piątkowej zbiórki wyruszyliśmy w podróż. W podróż, która zaprowadziła nas w nowe, nieznane miejsce... A gdzie dokładnie? Do Afryki!

O tym, że tam właśnie wyruszamy nie wiedzieliśmy od początku zbiórki - wykonując różne zadania i biorąc udział w zabawach mogliśmy się domyślić gdzie zmierzamy, ale dopiero na koniec zbiórki byliśmy tego pewni.

Ale po kolei. Na samym początku zabawa, podczas której każdy przedstawił co zrobi, zanim wybierze się w podróż. Następnie każdy wylosował nazwę jednego z pięciu zwierząt - słonia, krokodyla, papugę, lwa lub małpę -  i tak powstały małe grupki - każda miała za zadanie narysować i pomalować swoje zwierzę oraz wymyślić, jak to zwierzę będzie naśladowane.
Następnie druhna odczytała krótką bajkę, w której wszystkie zwierzęta na zmianę się pojawiały i gdy grupa usłyszała nazwę swojego zwierzęcia - musiała je naśladować. Było dosyć głośno, gdy prawie jednocześnie wszystkie zwierzęta musiały się pokazać :).
Zapląsaliśmy "gdzieś w dalekiej Afryce...", poszliśmy na polowanie na lwy - bawiliśmy się w zabawę "my idziemy na lwy". Każdy też miał szansę zdobyć dodatkowe punkty - rozwiązując zagadki, które dotyczyły afrykańskich zwierząt.

A na sam koniec wszystko podsumowaliśmy - już bez problemu każdy wiedział, że zbiórka dotyczyła Afryki. I podjęliśmy decyzję o zdobywaniu nowej sprawności - "Podróżnik". Czeka nas masa przygód podczas wędrówki po Afryce! Bo tym będziemy się przez najbliższe zbiórki zajmować.

Z racji tego, że była to pierwsza zbiórka w nowym miesiącu, dowiedzieliśmy się, kto został Zuchem Lutego - jest to Hania Budkiewicz! Gratulujemy Hani serdecznie i będziemy brali z niej przykład - nie opuściła żadnej zbiórki w tym tygodniu, żadnego wydarzenia i na zbiórkach zawsze była grzeczna :)

A Zuchem Zbiórki została ponownie Wiktoria Galińska - jej również gratulujemy!

Grupa "Lwy"....

... i jej pracaGrupa "Słonie"...

... i jej pracaGrupa "Papugi"...

... i jej praca

Grupa "Krokodyle"...

... i jej praca

Grupa "Małpy"...

... i jej praca

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz