Aktualności

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA DZIAŁALNOŚĆ GROMADY!
NR KRS: 0000291419
CEL SZCZEGÓŁOWY: HUFIEC JAKTORÓW - 8 GZ "BAJKOWA KRAINA"

Następna zbiórka
: 07.04.2018 r.
Miejsce: szkoła Podstawowa w Międzyborowie

sobota, 11 lutego 2012

Zbiórka 17. Zuchy na muzycznej ścieżce


Dzisiejsza zbiórka to kolejne spotkanie z muzyką. Przypomnieliśmy sobie piosenkę, której nauczyliśmy się tydzień temu, oraz poznaliśmy nową - "Bajkę Zuchową" w wersji o Afryce. Jeszcze nie idzie nam to idealnie, ale się staramy i wkrótce na pewno zapamiętamy cały tekst i będziemy śpiewać niczym słowiki :].

Oczywiście spędziliśmy trochę czasu na zabawach, graliśmy w muzyczne "miejsce po mojej lewej stronie jest wolne" oraz "dźwiękowe przeszkody" (wszyscy bardzo tą grę polubili :]), mieliśmy również gości - dh Sylwię (która przybyła zagrać nam na gitarze) i dh Rybę, którym ta gra również się spodobała (co było widać - a przede wszystkim - słychać). Mimo tego, że nie było nas dzisiaj dużo - większych zmarzlaków pewnie wystraszył mróz - bawiliśmy się naprawdę wesoło.

Nie starczyło nam znowu czasu na muzyczną krzyżówkę, którą druhna nam przygotowała już na poprzednią zbiórkę, ale może w przyszłym tygodniu w końcu uda nam się ją rozwiązać.
Podczas zbiórki nie zabrakło oczywiście czasu na chwilę większego wysiłku - bawiliśmy się w berka, który był hitem podczas zbiórek w poprzednim roku szkolnym, tzw. "berek rakieta".Piosenka szybko zuchom wpadła w ucho i po kilku minutach nauki już można było usłyszeć ich głośny śpiew!A w nauce zuchom pomagali druhna Sylwia i druh Ryba.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz