Aktualności

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA DZIAŁALNOŚĆ GROMADY!
NR KRS: 0000291419
CEL SZCZEGÓŁOWY: HUFIEC JAKTORÓW - 8 GZ "BAJKOWA KRAINA"

Następna zbiórka
: 07.04.2018 r.
Miejsce: szkoła Podstawowa w Międzyborowie

czwartek, 9 sierpnia 2012

"Plemię poszukiwaczy tajemnic Czarnego Lądu" zakończyło swoją przygodę - czyli co działo się na kolonii w Przerwankach?

Podczas tegorocznej Harcerskiej Akcji Letniej zuchy (i nie tylko!) z Międzyborowa, Jaktorowa i Milanówka  wzięły udział w przygodzie, która pozwoliła im odkryć tajemnice Czarnego Lądu, czyli Afryki.

Miniony rok harcerski to realizacja zadań hufcowego programu "W 4 lata dookoła świata" dotyczącego tego kontynentu - podczas tegorocznej kolonii zuchy mogły wykazać się wiedzą i umiejętnościami, które zdobyły przez cały rok, oraz nauczyć się wielu nowych rzeczy.

Nasza przygoda, która trwała w dniach 14-29 lipca, dała nam możliwość jeszcze głębszego poznania afrykańskich kultur, między innymi starożytnego i współczesnego Egiptu, dzięki czemu zdobyliśmy sprawność Egipcjanina. Wyruszyliśmy również w pogoń przez pustynię, budując kryjówki w baobabach, ratując uwięzionego słonia i przeżywając wiele innych, fantastycznych i ciekawych przygód, a na koniec - ratując bohaterów "W Pustyni i w puszczy" i zdobywając sprawność Staś i Nel.

Tegoroczna kolonia na pewno na długi, długi czas zagości w naszej pamięci, dając nam ogromną ilość wspomnień pełnych zabawy, śmiechu, śpiewu i ciekawostek, które poznaliśmy. I na pewno nie prędko zapomnimy o naszych kolegach i koleżankach, z którymi spędziliśmy czas i dzięki którym przede wszystkim tak świetnie się bawiliśmy!

Sprawności z naszej gromady zdobyła łącznie ósemka zuchów, które wytrwały przez całą kolonię, są to: Wiki P., Ania, Oliwka, Zuzia, Wiktor, Mateusz, Borys oraz Piotrek - dla wszystkich ogromne gratulacje! I dodatkowe gratulacje dla Zuzi, która złożyła Obietnicę Zuchową!

Tutaj można obejrzeć zdjęcia z kolonii (za część z nich dziękujemy serdecznie mamie Mateusza Ł.), tutaj  zobaczyć można zdjęcia druhny Madzi z podobozu harcerskiego (znajdują się tu także zdjęcia zuchów, m.in. z gry terenowej i festiwalu), natomiast tutaj - zdjęcia z kolonii cywilnej. Zapraszamy do oglądania!
Chłopcy z szóstki "święte lwy" podczas robienia "glinianych" tabliczek, na których uczyliśmy się pisać hieroglifami

Każdy dzień zaczynaliśmy od dokładnej i porządnej rozgrzewki

Podczas kominka połowinkowego oprócz wręczenia sprawności "Egipcjanin" odbyła się ważna uroczystość -  kilkoro zuchów złożyło Obietnicę Zuchową, w tym z naszej gromady - Zuzia
(warto zwrócić uwagę na nowe chusty naszej gromady!).

Tor przeszkód podczas wędrówki śladami Stasia i Nel (manewrów techniczno-obronnych)...

... oraz sama wędrówka z piosenką na ustach.

Pokaz strojów egipskich
(było strasznie zimno!)

Podczas wycieczki - w Parku Dzikich Zwierząt Kadzidłowo.

Mieliśmy również możliwość popływania na niezniszczalnych, hufcowych kajakach

A przed samych wyjazdem - wielkie porządki w namiotach i pakowanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz