Aktualności

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA DZIAŁALNOŚĆ GROMADY!
NR KRS: 0000291419
CEL SZCZEGÓŁOWY: HUFIEC JAKTORÓW - 8 GZ "BAJKOWA KRAINA"

Następna zbiórka
: 07.04.2018 r.
Miejsce: szkoła Podstawowa w Międzyborowie

niedziela, 22 kwietnia 2012

Zbiórka 26. Dzień niespodzianek w Bajkowej Krainie - kominek!

Piątkowa zbiórka była inna, niż zawsze. A to dlatego, że dotyczyła bardzo ważnego wydarzenia w życiu każdego zucha. Miała również inną formę, niż dotychczasowe zbiórki - odbył się zuchowy kominek, podczas którego gościliśmy druha Sławka.

Podczas kominka przypomnieliśmy sobie wszystkie Prawa Zucha i wykonaliśmy kilka zadań, które pozwoliły nam je jeszcze dokładniej zrozumieć.

Ucząc się nowej piosenki "Przy kominku siądź z nami w koło" pokazaliśmy, że zuch stara się być coraz lepszy - na początku nikt z nas nie potrafił jej zaśpiewać, nie znał słów, ale już po dwóch próbach z druhem Sławkiem każdy znał już przynajmniej część słów. Poznaliśmy również dzięki temu obrzęd wszystkich harcerzy i zuchów z naszego hufca.

Bawiąc się w radosny pląs "W kręgu przyjaciół" pokazaliśmy, że wszystkim jest z zuchem dobrze - wszyscy wspólnie bawiliśmy się wesoło. Porozmawialiśmy również o tym, co to w ogóle oznacza.

Po zabawie przeszliśmy próbę odwagi - musieliśmy dotknąć czegoś nieprzyjemnego, oślizgłego w dotyku, co było schowane w pudełku. Jednak każdy z nas znalazł w sobie odwagę, udowadniając, że zuch jest dzielny.

Następnie na dużej mapie Polski wskazaliśmy Warszawę i Kraków, tłumacząc, co to są za miasta oraz wymieniliśmy nasze symbole narodowe. Udowodniliśmy, że zuch kocha Boga i Polskę.

Porozmawialiśmy również o tym, że zuch mówi prawdę - co to właściwie oznacza. By nigdy nas nie kusiło kłamanie, mówienie brzydkich słów czy zdań sprawiających innym przykrość, wypiliśmy po kilka kropli eliksiru zapobiegającego używania niewłaściwych słów.

Następnie, by pokazać, że zuch pamięta o swoich obowiązkach, każdy powiedział, jakie są jego obowiązki i jak je wykonuje.

Przypomnieliśmy sobie również drugą zwrotkę naszej zuchowej piosenki oraz co oznaczają poszczególne symbole składające się na Znaczek Zucha. Czemu? Ponieważ... Siedem osób złożyło Obietnicę Zuchową! Byli to Hania, Julia, Staś, Piotruś, Ala, Czarek i Jaś. Całej siódemce serdecznie gratulujemy!

Ale to nie koniec dobrego - Maciek, Patryk i Dominik dostali swoje chusty, stając się dzięki temu już pełnoprawnymi członkami naszej gromady - im również gratulujemy!

Podczas tej zbiórki podsumowaliśmy również sprawność "Podróżnik", którą właśnie zdobywaliśmy - sprawność zdobyły aż dwadzieścia dwie osoby! Wszystkim podróżnikom i odkrywcom nieznanej Afryki serdecznie gratulujemy wytrwałości oraz ciekawości, dzięki której udało nam się zdobyć i pogłębić wiedzę o tym ciekawym i interesującym kontynencie!


Wszystkie zdjęcia ze zbiórki dostępne są pod tym linkiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz