Aktualności

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA DZIAŁALNOŚĆ GROMADY!
NR KRS: 0000291419
CEL SZCZEGÓŁOWY: HUFIEC JAKTORÓW - 8 GZ "BAJKOWA KRAINA"

Następna zbiórka
: 07.04.2018 r.
Miejsce: szkoła Podstawowa w Międzyborowie

wtorek, 13 grudnia 2011

Zbiórka 12. "O dzielnym ołowianym żołnierzyku" - udowadniamy, że "Zuch jest dzielny"!

To już ostatnia z sześciu zbiórek, podczas których Czarodziej poddaje nas próbom. Ostatnia to Próba Odwagi - udowadnialiśmy, że "Zuch jest dzielny". Mówiliśmy o tym, co to oznacza być dzielnym, każdy podał przykład tego, jak zuch może okazywać swoją odwagę. Wykonaliśmy kilka zadań na odwagę, m. in. z zawiązanymi oczami omijaliśmy przeszkody, by dostać się na drugi koniec pomieszczenia, dzielnie zjedliśmy po kawałku cytryny na moment nie pokazując kwaśnej miny, a nawet cały czas się uśmiechając. Na koniec z zamkniętymi oczami każdy odważnie włożył rękę w nieprzyjemną, lepką i gęstą maź - okazało się, że był to smaczny kisiel.

Wszystkie zuchy, które zamówiły mundurki, otrzymały je na tej zbiórce i od razu je włożyły, by z dumą wyglądać tak, jak na zucha przystało. Tak jak w naszej piosence - "Mundur, chusta, pas zuchowy..." - wszystko jest już na swoim miejscu, co nas wszystkich ogromnie cieszy.

Na koniec zbiórki dowiedzieliśmy się bardzo interesującej rzeczy - w swoim ostatnim liście Czarodziej zapowiedział, że odwiedzi nas na następnej zbiórce! Jesteśmy ciekawi, co to spotkanie przyniesie i nie możemy się go już doczekać!

A Zuchem Dnia już kolejny raz w tym roku został Kuba Światlak - gratulujemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz