Aktualności

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA DZIAŁALNOŚĆ GROMADY!
NR KRS: 0000291419
CEL SZCZEGÓŁOWY: HUFIEC JAKTORÓW - 8 GZ "BAJKOWA KRAINA"

Następna zbiórka
: 07.04.2018 r.
Miejsce: szkoła Podstawowa w Międzyborowie

niedziela, 25 listopada 2012

Pożegnanie z Akademią Pana Kleksa

Podczas ostatniej zbiórki po raz ostatni odwiedziliśmy Akademię Pana Kleksa - jednak zanim się z nią pożegnaliśmy, wykonaliśmy kilka zadań, które podsumowały to, czego dowiedzieliśmy się i nauczyliśmy podczas ostatnich zbiórek.

A co robiliśmy na poprzednich zbiórkach?
Oj, wiele tego było - poznaliśmy Akademię, przyjęliśmy imiona zaczynające się na literkę "A", dowiedzieliśmy się, dlaczego Mateusz jest szpakiem, braliśmy udział w lekcjach typowych dla Akademii - m.in. w bajkologii, kleksografii, numerologii, geografii... Dowiedzieliśmy się również, czym są senne lusterka i każdy z nas takie przygotował, odwiedziliśmy też kuchnię Pana Kleksa, w której rozpoznawaliśmy smaki i... zjedliśmy wieeeelką michę sałatki owocowej! Oglądaliśmy też fragmenty filmu, które nam wszystkie zagadnienia przybliżały.

Zanim pożegnaliśmy się z Akademią Pana Kleksa zrobiliśmy kilka zadań, za które otrzymywaliśmy guziki - przez ostatnie zbiórki szukaliśmy guzika pasującego do czapki Mateusza, by pomóc mu wrócić do ludzkiej postaci.

I udało nam się! Odnaleźliśmy guzik, dzięki któremu Mateusz znowu jest chłopcem. Ale zanim znaleźliśmy odpowiedni guziczek - podzieleni na dwie drużyny ułożyliśmy puzzle z Panem Kleksem i barwnie je pokolorowaliśmy, krótko przedstawiliśmy dwie bajki, rozszyfrowaliśmy zdania w końcówkowej mowie Mateusza, ułożyliśmy z rozsypanki piosenkę gromady "Witajcie w naszej bajce" i ją odśpiewaliśmy, wykonując przy tym różne ruchy. I oczywiście nie mogło zabraknąć naszego ulubionego berka-kibelka, bo, jak to jeden z zuchów kiedyś powiedział "zbiórka bez berka-kibelka to zbiórka stracona" :]

A na koniec, w Kręgu Rady otrzymaliśmy list od Mateusza, który już był nie szpakiem, ale chłopcem! Podziękował nam za pomoc i przysłał znaczki sprawności dla zuchów, które ją zdobyły - a byli to: Ala, Kuba, Konrad, Ola, Julka N., Wiktoria G., Hania, Emilka, Maja i Piotrek.

Wszystkim tym zuchom serdecznie gratulujemy!

A na najbliższej zbiórce czekają nas wróżby i czary - widzimy się w Andrzejki!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz