Aktualności

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA DZIAŁALNOŚĆ GROMADY!
NR KRS: 0000291419
CEL SZCZEGÓŁOWY: HUFIEC JAKTORÓW - 8 GZ "BAJKOWA KRAINA"

Następna zbiórka
: 07.04.2018 r.
Miejsce: szkoła Podstawowa w Międzyborowie

piątek, 18 listopada 2011

Zbiórka 9. W Krainie Prawdomówności

Od pewnego czasu wędrujemy po Bajkowej Krainie, by udowodnić Wcale Nie Takiemu Złemu Czarownikowi, że dzieci wciąż kochają bajki i bajkowy świat nie jest im obcy. Do tej pory odwiedziliśmy Stumilowy Las, gdzie dowiedzieliśmy się, że "Wszystkim jest z zuchem dobrze" i wykonaliśmy zadania Czarodzieja, by ukończyć Próbę Serdeczności. Następnie odwiedziliśmy Krainę Ojczystą, gdzie wysłuchaliśmy legendy o Lechu, Czechu i Rusie oraz wykonaliśmy zadania do Próby Miłości Do Ojczyzny. Pokazaliśmy, że "Zuch kocha Boga i Polskę".


Dzisiejsza zbiórka to kolejna podróż po Bajkowej Krainie, której celem jest uratowanie jej przed Wcale Nie Takim Złym Czarownikiem. Odwiedziliśmy Krainę  Prawdomówności, gdzie rozmawialiśmy o Pinokiu i wykonaliśmy zadania, by ukończyć Próbę Szczerości i Prawdomówności. Udowodniliśmy Czarodziejowi, że "Zuch mówi prawdę". Część zuchów odpowiedziała na pytania siedząc na "krześle prawdy", na którym nie można kłamać. Każda szóstka z rozsypanki ułożyła po dwa przysłowia związane z kłamstwem i wytłumaczyła pozostałym zuchom, co one oznaczają. Oczywiście dużo się bawiliśmy, między innymi w naszego ulubionego berka-kibelka.
Z listu od Strażnika Bajek dowiedzieliśmy się, że mamy za sobą już połowę prób, oraz że gdy wykonamy wszystkie postawione nam przed Czarownika zadania zdobędziemy naszą pierwszą w tym roku sprawność - "Przyjaciel Bajek". Będziemy więc dzielnie walczyć, by wszystkie zadania wykonać.

Zuchem dzisiejszej zbiórki został Borys. Gratulacje!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz